Transformacja cyfrowa a wewnętrzne potencjały małych i średnich miast – relacja z seminarium

Transformacja cyfrowa Opublikowano: 07.05.2020
Gragika-sem_3.jpg
Transformacja cyfrowa jako mechanizm uruchamiania potencjałów małych i średnich miast była tematem kolejnego seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Publikujemy zapis wideo ze spotkania.

7 maja Związek Miast Polskich zorganizował kolejne, trzecie już seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Jego tematem była transformacja cyfrowa jako mechanizm uruchamiania endogennych potencjałów małych i średnich miast.

Pierwszego dnia seminarium zaprezentowane zostały zarówno główne idee miasta inteligentnego, w tym wielowymiarowa transformacja cyfrowa w miastach, jak również przykłady działań i inicjatyw wspierających proces transformacji cyfrowej miast prowadzonych przez różne instytucje rządowe jak i pozarządowe oraz praktyczne rozwiązania stosowane w miastach. O swoich doświadczeniach opowiadali też przedstawiciele norweskiego miasta Bodø.

Drugiego dnia, 8 maja, osoby zarejestrowane na warsztaty będą wypracowywać kluczowe rekomendacje dla transformacji cyfrowej miast, której celem jest nie tylko optymalizacja funkcjonowania miasta, ale również uruchomienie endogennych potencjałów rozwoju.

W załączeniu prezentacje ze spotkania. 

Dziękujemy miastom za transmitowanie dzisiejszego seminarium oraz udostępnianie naszych postów związanych z tym wydarzeniem na Facebooku!

Na Facebooku Związku Miast Polskich osiągnęliśmy zasięg prawie 50 tys. odbiorców, post z relacją live dotarł do 12,5 tys. unikalnych użytkowników. W szczytowym momencie na FB relację oglądało 230 osób, 44 podmioty udostępniły relację live.


Przypomnijmy, że Forum Rozwoju Lokalnego to zintegrowany pakiet działań/przedsięwzięć służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego. Działania te prowadzone są w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich projektu predefiniowanego, będącego częścią Programu „Rozwój lokalny”.

Przedsięwzięcia realizowane w ramach Forum Rozwoju Lokalnego wspierane są statutowymi działaniami ZMP skierowanymi na budowanie kultury zarządzania rozwojem lokalnym.

Załączniki:
Szymon Ciupa
Łukasz Dąbrówka
Janusz Szewczuk
Kamil Wieder - MFiPR
Krzysztof Głomb - MC
Marcin Borek - PFR
Anna Dwurnik - Kielce
Bartosz Bartoszewicz - Gdynia
Jacek Terebus - Płock
Sławomir Świder - Rzeszów
Grzegorz Roman - WROSiP
Dobre praktyki z Norwegii

Pozostałe aktualności

Transformacja cyfrowa
foto-seminmarium_FRL-cyfryzacja.png
Cyfrowe miasta w cyfrowej Polsce – relacja z Forum Rozwoju Lokalnego
Jak cyfryzacja może wpływać na rozwój miast? Czy mieszkańcy są gotowi włączyć się w te procesy? Jakie są możliwości finansowe miast w realizacji projektów cyfryzacyjnych? O tym rozmawiali uczestnicy ostatniego już seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
Transformacja cyfrowa
grafa-frl-40-WWW-1920x1080.jpg
Cyfryzacja szansą na rozwój miast – zapraszamy na seminarium FRL
Dzisiaj, 8 lutego, Związek Miast Polskich zaprasza na jedno z ostatnich w tej edycji projektu norweskiego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem porozmawiamy o cyfrowych miastach. Zapraszamy o godz. 10 na transmisję.
Transformacja cyfrowa
grafa-frl-40-WWW-1920x1080.jpg
Cyfryzacja szansą na rozwój miast – zapraszamy na seminarium FRL
Na finiszu Programu „Rozwój Lokalny” porozmawiamy o cyfrowych miastach. 8 lutego Związek Miast Polskich zaprasza na jedno z ostatnich już seminariów Forum Rozwoju Lokalnego poświęconych uruchamianiu i wykorzystywaniu potencjałów endogennych miast.
Transformacja cyfrowa
Gragika-sem_3.jpg
Transformacja cyfrowa a wewnętrzne potencjały małych i średnich miast – transmisja live
Dziś o 10 zapraszamy na transmisję trzeciego seminarium o wewnętrznych potencjałach rozwoju małych i średnich miast, poświęconego wykorzystaniu transformacji cyfrowej dla rozwoju.
Transformacja cyfrowa
FRL-sem3.jpg
Transformacja cyfrowa a wewnętrzne potencjały małych i średnich miast – kolejne seminarium ON-LINE
Zapraszamy do udziału w kolejnym seminarium poświęconym wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast. Tym razem rozmawiać będziemy o tym, jak wykorzystać transformację cyfrową dla rozwoju.

Partnerzy