Transformacja cyfrowa a wewnętrzne potencjały małych i średnich miast – relacja z seminarium

Transformacja cyfrowa Opublikowano: 07.05.2020
Display gragika sem 3
Transformacja cyfrowa jako mechanizm uruchamiania potencjałów małych i średnich miast była tematem kolejnego seminarium w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Publikujemy zapis wideo ze spotkania.

7 maja Związek Miast Polskich zorganizował kolejne, trzecie już seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Jego tematem była transformacja cyfrowa jako mechanizm uruchamiania endogennych potencjałów małych i średnich miast.

Pierwszego dnia seminarium zaprezentowane zostały zarówno główne idee miasta inteligentnego, w tym wielowymiarowa transformacja cyfrowa w miastach, jak również przykłady działań i inicjatyw wspierających proces transformacji cyfrowej miast prowadzonych przez różne instytucje rządowe jak i pozarządowe oraz praktyczne rozwiązania stosowane w miastach. O swoich doświadczeniach opowiadali też przedstawiciele norweskiego miasta Bodø.

Drugiego dnia, 8 maja, osoby zarejestrowane na warsztaty będą wypracowywać kluczowe rekomendacje dla transformacji cyfrowej miast, której celem jest nie tylko optymalizacja funkcjonowania miasta, ale również uruchomienie endogennych potencjałów rozwoju.

W załączeniu prezentacje ze spotkania. 

Dziękujemy miastom za transmitowanie dzisiejszego seminarium oraz udostępnianie naszych postów związanych z tym wydarzeniem na Facebooku!

Na Facebooku Związku Miast Polskich osiągnęliśmy zasięg prawie 50 tys. odbiorców, post z relacją live dotarł do 12,5 tys. unikalnych użytkowników. W szczytowym momencie na FB relację oglądało 230 osób, 44 podmioty udostępniły relację live.


Przypomnijmy, że Forum Rozwoju Lokalnego to zintegrowany pakiet działań/przedsięwzięć służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego. Działania te prowadzone są w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich projektu predefiniowanego, będącego częścią Programu „Rozwój lokalny”.

Przedsięwzięcia realizowane w ramach Forum Rozwoju Lokalnego wspierane są statutowymi działaniami ZMP skierowanymi na budowanie kultury zarządzania rozwojem lokalnym.

Załączniki:
Szymon Ciupa
Łukasz Dąbrówka
Janusz Szewczuk
Kamil Wieder - MFiPR
Krzysztof Głomb - MC
Marcin Borek - PFR
Anna Dwurnik - Kielce
Bartosz Bartoszewicz - Gdynia
Jacek Terebus - Płock
Sławomir Świder - Rzeszów
Grzegorz Roman - WROSiP
Dobre praktyki z Norwegii

Pozostałe aktualności

Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 foto dzierzoniow pl
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach - relacja i zapis wideo seminarium
Ze studia w Dzierżoniowie transmitowane było ostatnie już seminarium online z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego. Mówiliśmy o Światowych Celach Zrównoważ...
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 foto fb r sze emej
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – relacja i zapis wideo seminarium FRL
ZASOBY MIAST były tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Było to czwarte już spotkanie organizowane przez Związek Miast Polskich w ramach przygotowań do Światowego Forum Miejskiego (WUF11), kt...
Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 www    dzierzoni w
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – ostatniego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 grafika www wa brzych
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 grafika www wa brzych
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
ZASOBY MIAST będą tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego organizowanego przez ZMP przed Światowym Forum Miejskim w Katowicach. Dziś ostatni dzień rejestracji na to spotkanie.
Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 www    dzierzoni w
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – dziś OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
O wdrażaniu światowych celów zrównoważonego rozwoju na poziomie lokalnym będziemy rozmawiać podczas kolejnego seminarium FRL, na które Związek zaprasza miasta w ramach przygotowań do Światowego For...

Partnerzy