Miasta wobec zmian klimatu. Zapraszamy na seminarium FRL

Neutralność klimatyczna miast Opublikowano: 11.10.2024
grafika_www.png
Jak sprostać wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu? Jakie są doświadczenia miast szwajcarskich w tej dziedzinie? Porozmawiamy o tym podczas kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.

Zapraszamy przedstawicieli miast do udziału w seminarium Forum Rozwoju Lokalnego - pierwszym organizowanym w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. Seminarium, które odbędzie się 18 października w godzinach 11.00 – 13.00 w formule online, poświęcone będzie tematyce adaptacji miast do zmian klimatu. Swoimi doświadczeniami podzielą się miasta szwajcarskie i polskie.

Podczas spotkania zaprezentujemy doświadczenia szwajcarskich miast w zakresie zrównoważonego rozwoju, wdrażania ekonomicznie wydajnych i ekologicznych rozwiązań w adaptacji do zmian klimatu oraz polskie przykłady działań wspierających odporność miast. Program wydarzenia znajduje się w załączeniu pod tekstem.

Do udziału w seminarium zapraszamy w sposób szczególny przedstawicieli miast średnich, które ubiegają się o udział w Polsko-Szwajcarskim Programie Rozwoju Miast, ale także zainteresowanych tą tematyką samorządowców i pracowników z wszystkich urzędów miejskich.

Forum będzie znakomitą okazję do skorzystania z cennych doświadczeń jako źródła inspiracji dla konkretnych działań, jak i przygotowania/aktualizacji lokalnej strategii neutralności klimatycznej.

Prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy https://wsparciemiast.pl/wydarzenie/forum-rozwoju-lokalnego-jak-sprostac-wyzwaniom-zwiazanym-ze-zmiana-klimatu-doswiadczenia-miast-szwajcarskich/ w terminie do 17 października br. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji.

W przypadku jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl .

Załączniki:
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Neutralność klimatyczna miast
Hydrogen.png
Węgiel przyszłości – technologie wodorowe szansą dla samorządów
Wodór robi w dzisiejszym świecie coraz większą karierę. Tzw. zielony wodór jest wykorzystywany jako paliwo, stosowany do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Może mieć szerokie zastosowanie w samorządach.
Neutralność klimatyczna miast
grafa-frl-N1-WWW-1920x1080.jpg
Nowe standardy zarządzania w sektorze komunalnym - PREZENTACJE i NAGRANIE
ZMP zorganizował dla miast kolejne seminarium FRL. Mówiono na nim o przygotowaniu sektora komunalnego do standardów zarządzania zrównoważonym rozwojem (ESG) zgodnych z nowymi regulacjami prawnymi. Publikujemy PREZENTACJE i NAGRANIE!
Neutralność klimatyczna miast
pilaaa.jpg
Dobre praktyki transformacji energetycznej w miastach
Podczas konferencji „Transformacja energetyczna - zastosowanie zielonej energii w nowoczesnym mieście. Technologie SMART CITY w zarządzaniu energią” w Pile, pokazano ciekawe doświadczenia polskie, niemieckie i norweskie. Udostępniamy prezentacje!
Neutralność klimatyczna miast
foto-FRL-1_Kamil.jpg
Transformacja energetyczna na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Grudniowe Forum Rozwoju Lokalnego, które odbyło się 7 grudnia br. w Pile, było częścią międzynarodowej konferencji „Transformacja energetyczna - zastosowanie zielonej energii w nowoczesnym mieście. Technologie SMART CITY w zarządzaniu energią”.
Neutralność klimatyczna miast
www.jpg
Transformacja energetyczna na seminarium FRL – zapraszamy do udziału online!
Już jutro, 7 grudnia, zapraszamy na Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem seminarium odbędzie się w Pile i będzie częścią międzynarodowej konferencji poświęconej transformacji energetycznej. Zapraszamy do udziału online w wydarzeniu!
Neutralność klimatyczna miast
KONKURS_EDYCJA_2023_www__1280___720_px_.png
Zapraszamy na konferencję i galę konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2023”
7-8 grudnia w Pile odbędzie się konferencja międzynarodowa na temat transformacji energetycznej i smart city oraz finał konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2023”, do którego 14 miast zgłosiło 17 wniosków. Startuje rejestracja!

Partnerzy