PPP – zapraszamy na kolejne seminarium on-line

FRL-sem9-2.jpg
Przykłady projektów zrealizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a także szerokie korzyści z PPP dla miast zostaną omówione podczas kolejnego seminarium poświęconego rozwojowi lokalnemu.

23 września br. Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Tym razem tematem będzie „Partnerstwo publiczno-prywatne jako narzędzie wspierania endogennych potencjałów lokalnych”.

Seminarium odbędzie się podczas drugiego dnia wirtualnego Międzynarodowego Forum PPP organizowanego przez Miasto Płock (więcej informacji o całym Forum PPP można znaleźć na stronie https://forumppp.plock.eu/). 

Podczas seminarium chcemy pokazać praktyczne przykłady projektów realizowanych w formule PPP, które w różnych dziedzinach zostały z sukcesem wdrożone przez polskie samorządy. Co bardzo istotne, pokażemy perspektywę obu stron partnerstwa - publiczną i partnerów prywatnych. W trakcie debaty odpowiemy sobie także na pytanie, w jaki sposób partnerstwo publiczno-prywatne może wspierać rozwój endogennych potencjałów oraz jakie są szersze korzyści z PPP dla gmin.Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy - https://www.miasta.pl/ankiety/odpowiedz/42 w terminie do 21 września br., do godziny 15.00. Z uwagi na fakt, że seminarium odbywa się w ramach Forum PPP, odbędzie się ono na platformie PINE Tool. Korzystanie z niej jest możliwe za pośrednictwem przeglądarki internetowej (zalecany jest Chrome) i nie wymaga instalacji oprogramowania. Najpóźniej na 24 godziny przed wydarzeniem otrzymają Państwo wygenerowany systemowo mail z linkiem umożliwiającym zalogowanie się do platformy i udział w spotkaniu (prośba o sprawdzanie także spamu), jak również szczegółowe instrukcje dotyczące logowania do platformy oraz korzystania z niej w trakcie wydarzenia.

Samo seminarium FRL - jak zawsze - będzie transmitowane na facebook’u ZMP.

Przypomnijmy, że cykl seminariów „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” realizowany jest przez Związek Miast Polskich jako jeden z elementów Forum Rozwoju Lokalnego. FRL to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.
Seminaria odbywają się w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Zachęcamy do zapoznania się z ogólną koncepcją Forum Rozwoju Lokalnego, wynikami ankiet, nagraniami oraz innymi materiałami z poprzednich spotkań – strona internetowa FRL - www.forum-rozwoju-lokalnego.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Załączniki:
Zaproszenie
Program

Pozostałe aktualności

Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
grafa-frl-35-1.jpg
Doświadczenia i wyzwania na czas niepewności – relacja i zapis wideo seminarium FRL
Niestabilność, niepewność, ryzyko to tylko niektóre z synonimów dzisiejszej rzeczywistości. Jest dziś niezwykle trudnym wyzwaniem efektywne zarządzanie finansami miasta. ZMP zorganizował kolejnym Forum Rozwoju Lokalnego poświęcone tej tematyce.
Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
grafa-frl-35-2.jpg
Doświadczenia i wyzwania na czas niepewności - zapraszamy na transmisję seminarium FRL
Niestabilność, niepewność, ryzyko to tylko niektóre z synonimów dzisiejszej rzeczywistości. W takiej sytuacji niezwykle trudnym wyzwaniem jest efektywne zarządzanie finansami miasta. ZMP zaprasza do udziału w kolejnym Forum Rozwoju Lokalnego.
Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
grafa-frl-35-2.jpg
Doświadczenia i wyzwania na czas niepewności - zapraszamy na seminarium FRL
Niestabilność, niepewność, ryzyko to tylko niektóre z synonimów dzisiejszej rzeczywistości. W takiej sytuacji niezwykle trudnym wyzwaniem jest efektywne zarządzanie finansami miasta. ZMP zaprasza do udziału w kolejnym Forum Rozwoju Lokalnego.
Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
Lublin-prezydent_K__uk.jpg
Nadchodzi godzina próby
Jeśli wspólnie z rządem nie pochylimy się nad uwarunkowaniami dotyczącymi potencjału rozwojowego samorządów, to znajdziemy się w sytuacji utraty znaczących dochodów budżetu państwa – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, wiceprezes ZMP.
Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
foto-seminarium-fb_Zgierz.jpg
Finansowanie rozwoju miast w warunkach destabilizacji – relacja i zapis wideo seminarium FRL
Finansowanie rozwoju miast w warunkach destabilizacji było tematem kolejnego seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu przygotowującego nasze miasta do udziału w Światowym Forum Miejskim (WUF11) w czerwcu w Katowicach.
Finanse lokalne i polityka inwestycyjna
Www__7_.png
Finansowanie rozwoju miast w warunkach destabilizacji - zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.

Partnerzy