Finanse miast jako czynnik rozwoju lokalnego – zapraszamy na kolejne seminarium on-line

DO 17 CZERWCA PRZEDŁOŻONY ZOSTAŁ TERMIN REJESTRACJI na seminarium poświęconym wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.

18 czerwca zapraszamy na kolejne, piąte już seminarium on-line zorganizowane przez Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Tym razem tematem spotkania będą finanse.

Możliwości sprawnego działania samorządu terytorialnego oraz rozwoju lokalnego w istotny sposób zależą od systemu finansów samorządowych oraz od prowadzenia przez miasta aktywnej polityki finansowej, która pozwala na realizację działań prorozwojowych. Podczas seminarium zastanowimy się, jakimi mechanizmami uruchamiać wewnętrzne potencjały małych i średnich miast w trudnej sytuacji finansowej, jak szukać oszczędności i minimalizować straty, aby utrzymać płynność finansową, jak zarządzać zadłużeniem, czy jak korzystać z tarczy antykryzysowej. 

Pokażemy także ofertę instytucji finansowych adresowaną do miast, w tym nowe jej elementy oraz zapoznamy się z doświadczeniami miast dotyczącymi między innymi pozytywnego wpływu uporządkowania gospodarki nieruchomościami czy wsparcia lokalnego biznesu na budżety miast.

Program seminarium - w załączeniu.

Informujemy, że do 17 czerwca przedłużony został termin rejestracji na seminarium.

Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.pl/v-seminarium-frl-finanse/register. 

Ze względu na charakter seminarium liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym uprzejmie prosimy o rejestrację 2 osób z miasta, a o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu. Uprzejmie prosimy o nieprzekazywanie tego linku dalej. Seminarium będzie transmitowane na facebook’u, a materiał video zostanie udostępniony na stronie ZMP po spotkaniu, co umożliwi udział w charakterze obserwatora większej grupie uczestników. Przed właściwym seminarium, zostanie zorganizowana także techniczna sesja próbna w celu przetestowania dołączenia się Państwa do spotkania on-line i rozwiązania ewentualnych problemów technicznych. Więcej informacji otrzymają Państwo na maila. 

Jednocześnie już teraz zapraszamy na kolejne seminaria on-line dotyczące gospodarki wodnej oraz marketingu terytorialnego. Więcej informacji o nadchodzących seminariach przekażemy wkrótce. 

Dzięki udziałowi w seminariach miasta mogą: 

  • lepiej identyfikować i aktywizować zasoby i czynniki rozwoju lokalnego,
  • wzmacniać umiejętności kierowania polityką swojego rozwoju,
  • wymieniać się wiedzą z innymi miastami stojącymi przed podobnymi wyzwaniami,
  • zapoznać się z przykładami działań innych samorządów.

Zapraszamy także do zapoznania się z całą koncepcją FRL, która była prezentowana na pierwszym seminarium - http://www.miasta.pl/aktualnosci/wyzwania-demograficzne-dla-malych-i-srednich-miast-zapis-wideo-i-prezentacje, jak również z materiałami z pozostałych seminariów dostępnymi na naszej stronie (tutaj). 

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Polityka społeczna
Miasta dostępne dla wszystkich - relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Dostępność miast była tematem 34. seminarium Forum Rozwoju Lokalnego w cyklu poświęconym endogennym potencjałom małych i średnich miast. Tym razem spotkanie poświęcono najważniejszemu potencjałowi ...
Polityka społeczna
Miasto dostępne dla wszystkich – zapraszamy na seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Co to znaczy miasto dostępne? Do rozmowy na ten temat zapraszamy podczas kolejnego seminarium online, które Związek Miast Polskich organizuje 25 maja br. w ramach Forum Rozwoju Lokalnego.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
Inne
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali fi...

Partnerzy