O zrównoważonej mobilności miejskiej – zapraszamy na transmisję seminarium FRL online

Transport i mobilność miejska Opublikowano: 25.01.2023
Zrównoważona mobilność miejska będzie tematem kolejnego seminarium online zorganizowanego przez Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. Początek spotkania online 26 stycznia o godz. 12.00.

Związek Miast Polskich w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Zrównoważona mobilność miejska”. Program znajduje się w załączeniu.

W pierwszej części seminarium spojrzymy na zrównoważoną mobilności z perspektywy doświadczeń ekspertów i pracowników samorządowych planujących i wdrażających rozwiązania budujące zrównoważoną mobilność.

  • Jak tworzyć realne plany mobilności - wybór obszarów, zakresu zadań…,
  • Jakie dane i narzędzia cyfrowe możemy wykorzystywać na różnych etapach procesu zarządzania mobilnością
  • Jak wybierać źródła finansowania lokalnego transportu (ograniczenia/pułapki),
  • Jak budować partnerstwo przygotowując i wdrażając plany zrównoważonej mobilności, jak w praktyce włączać elementy dotyczące mobilności do dokumentów strategicznych i operacyjnych, jak przygotowywać plany mobilności, które są możliwe do realizacji.

W drugiej części seminarium przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej:

  • przedstawią koncepcję Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej  w polityce unijnej i krajowej,
  • omówią działania przygotowawcze i wdrożeniowe z perspektywy Ministerstwa Infrastruktury,
  • poinformują o zakresie wsparcia samorządów w przygotowaniu i wdrażaniu działań na rzecz zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach programów unijnych perspektywy 2021-2027.

Seminarium transmitowane będzie na Facebooku na profilu ZMP. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3cNKiTybJ

Wszystkie materiały video wraz z prezentacjami udostępniane zostaną na stronie http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl/.

Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Załączniki:
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali fi...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy na seminarium FRL
24 lutego zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Będzie ono częścią dwudniowej k...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego – REJESTRACJA DO 10 LUTEGO
Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 2...

Partnerzy