Informacje prasowe

Pobierz Kampania profrekwencyjna „Co byś zrobił/a na swoim miejscu. Zdecyduj 7 kwietnia”

Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza przygotowały kampanię „Co byś zrobił/a na swoim miejscu. Zdecyduj 7 kwietnia”, która ma wesprzeć miasta w zachęcaniu ich mieszkańców do udziału w wyborach samorządowych i w promocji aktywnych postaw obywatelskich.

informacje prasowe

Pobierz Czy małe i średnie miasta wzmocniły swój potencjał rozwojowy?

Zapraszamy na seminarium z cyklu Forum Rozwoju Lokalnego pt. „Jak wspólnie wzmacniamy potencjał instytucjonalny średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityk rozwoju”, które odbędzie się online na platformie Clickmeeting 7 marca br. (czwartek) w godz. 11.00-14.45.

informacje prasowe

Pobierz Cyfryzacja szansą na rozwój miast – zapraszamy na seminarium FRL

Na finiszu Programu „Rozwój Lokalny” rozmawiamy o cyfrowych miastach. 8 lutego br. (czwartek w godz. 10.00-13.00) Związek Miast Polskich zaprasza na jedno z ostatnich już seminariów Forum Rozwoju Lokalnego online, które będzie poświęcone uruchamianiu i wykorzystywaniu potencjałów endogennych miast.

informacje prasowe

Pobierz Finanse miast w roku wyborów samorządowych

Zmianom politycznym po wyborach z 15 października 2023 r. towarzyszą zapowiedzi rozwiązania najpilniejszych problemów finansów samorządowych. Oczywiście w uchwalonym właśnie budżecie roku bieżącego są to wyłącznie działania ad hoc, jednak mające istotne znaczenie dla JST. Są to: adekwatny do wzrostu płac nauczycieli wzrost kwoty subwencji oświatowej oraz dotacji przedszkolnej, przywrócenie subwencji rozwojowej i wzrost dotacji na zadania zlecone

informacje prasowe

Pobierz O transformacji energetycznej na seminarium FRL

7 grudnia, w godz. 11.00-14.00, zapraszamy na Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem seminarium odbędzie się w Pile i będzie częścią międzynarodowej konferencji poświęconej transformacji energetycznej. Zapraszamy do udziału online w wydarzeniu

informacje prasowe

Pobierz Szefowa Parlamentu Europejskiego zaprasza na Kongres Local SoMe'23

Roberta Metsola, przewodnicząca PE w swoim zaproszeniu podkreśla, że skuteczne stosowanie narzędzi cyfrowych wzmacnia demokrację, dlatego warto wykorzystać Kongres do zdobycia wiedzy, aby jeszcze lepiej współpracować z lokalnymi wyborcami. II Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local SoMe’23 odbędzie się 28 i 29 listopada we Wrocławiu. To pierwsze i zarazem jedyne w Polsce wydarzenie dedykowane skutecznej komunikacji samorządowej.

informacje prasowe

Pobierz II Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local SoMe’23

Kształtowanie się przyszłości komunikacji w erze cyfrowej, zagadnienie sztucznej inteligencji i efektywny dialog z mieszkańcami będą jednymi z wielu tematów podczas tegorocznego Kongresu Local SoMe’23. To pierwsze i zarazem jedyne w Polsce wydarzenie dedykowane skutecznej komunikacji samorządowej. II Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych Local SoMe’23 odbędzie się 28-29 listopada we Wrocławiu na stadionie Tarczyński Arena.

informacje prasowe

Pobierz Jak wspierać miasta w ich rozwoju - seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

O roli małych i średnich miast w rozwoju kraju będziemy rozmawiać podczas kolejnego seminarium odbywającego się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. ZMP zaprasza przedstawicieli miast 27 września br. na spotkanie w formule online. Gospodarzem spotkania i realizatorem części prezentowanych rozwiązań będzie miasto Karlino.

informacje prasowe

Pobierz Konkurs Samorządowy Lider Zarządzania 2023 - Transformacja energetyczna miast

Związek Miast Polskich, w partnerstwie z Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych, ogłosił 19 czerwca br. kolejną edycję konkursu dla miast. Tematyka konkursu SLZ 2023 dotyczy inicjatyw i działań podejmowanych przez samorządy miejskie na rzecz skutecznego wdrażania transformacji energetycznej miast, umożliwiającej osiągnięcie neutralności klimatycznej i utrzymanie jakości życia, w tym kompleksowej poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych. Na zgłoszenia czekamy do 11 września br.

informacje prasowe

Pobierz Polityka finansowa miast w warunkach niepewności - zapraszamy na seminarium FRL

Tym razem to cykliczne spotkanie online pt. „Polityka finansowa miast w warunkach niepewności – doświadczenia, wyzwania, dobre praktyki z miast”, które odbędzie się jutro, 22 czerwca (czwartek) w godzinach od 10.00 do 13.00, poświęcimy obecnemu stanowi finansów JST na podstawie wykonania budżetów za 2022 r. Seminarium będzie kontynuacją wymiany doświadczeń z roku ubiegłego.

informacje prasowe