Wizyta studyjna Pińczowa w Płońsku

Inne Opublikowano: 30.07.2021
DSC_0074.JPG
Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.

Przedstawiciele Pińczowa, na zaproszenie burmistrza Płońska, odbyli dziś wizytę studyjną na Mazowszu. Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa i przedstawiciele pińczowskich spółek komunalnych spotkali się z Andrzejem Pietrasikiem, burmistrzem Płońska i Henrykiem Zienkiewiczem, przewodniczącym Rady Miejskiej. Obejrzeli prezentację poświęconą najważniejszym inwestycjom realizowanym w Płońsku - „Budowie ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”, rewitalizacji rynku i budowie „Domu dobrej pamięci” - muzeum dwóch narodów, polskiego i żydowskiego.


Goście z Pińczowa zapoznali się również z funkcjonowaniem dwóch spółek miejskich - Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku i Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej poznali funkcjonowanie płońskiej sortowni, oczyszczalni ścieków, biogazowni, a także stacji uzdatniania wody. Odwiedzili też Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które w 2007 r. zostało nagrodzone tzw. Oskarem Środowiska - ENERGY GLOBE.
Nagroda trafiła do Płońska za kompleksową modernizację systemu ciepłowniczego miasta. Polegała ona na przebudowie ciepłowni węglowej na źródło ciepła bazujące na skojarzonej produkcji energii cieplnej i elektrycznej uzyskiwanej ze spalania zrębków drzewnych.

W drodze powrotnej, prowadzącej po zakątkach Sochaczewa - również miasta członkowskiego ZMP, oprowadził gości inicjator spotkania, Jerzy Żelichowski, doradca partnerstw Związku Miast Polskich i, jak widać, kreator nowych partnerstw.

Przypomnijmy, Płońsk prezentował swoje doświadczenia podczas seminariów Forum Rozwoju Lokalnego, z którymi można zapoznać się wchodząc na stronę: https://forumrozwojulokalnego.pl/dobre-praktyki/208
Tym razem, już nie online, a w ramach wizyty studyjnej, zdecydował się podzielić swoim doświadczeniem z Pińczowem. 

Takie oddolne inicjatywy lubimy i zachęcamy do kontynuowania tej dobrej praktyki naszych miast.

http://www.pgk.plonsk.pl/
https://www.pecplonsk.pl/

Pozostałe aktualności

Inne
grafa-frl-N2-2-1920x1080.jpg
Obrona i ochrona mieszkańców – zapraszamy na kolejne Forum Rozwoju Lokalnego
O roli miast w systemie ochrony i obrony mieszkańców, o doświadczeniach norweskich w tej dziedzinie, a także o projektowanych polskich rozwiązaniach mowa będzie podczas kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
Inne
IMG-20240307-WA0004.jpg
Ponad 10 tysięcy uczestników. Kończy się cykl Forum Rozwoju Lokalnego
Dobiega końca realizacja Programu „Rozwój lokalny”. To projekt, który wdraża Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a którego ostatecznymi beneficjentami jest 29 polskich małych i średnich miast zagrożonych kryzysem.
Inne
www_urząd_w_chmurze.png
Urząd w chmurze - darmowy webinar
ZMP wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz MFiPR zapraszają na darmowy webinar, w ramach Forum Rozwoju Lokalnego, dla zainteresowanych rozwiązaniami chmurowymi mogącymi wspierać pracę urzędu miasta. Zarezerwuj sobie termin: 13.09.
Inne
Tarnów_-_składanie_kwiatów.jpg
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a delegacja złożyła kwiaty pod tablicą hotelu Bristol.
Inne
Włocławek-podsuma_Ciepło_cię_widzieć.jpg
Jak wspomagać społeczność lokalną w czasie kryzysu – rekomendacje Włocławka
W grudniu 2022 r. Włocławek zakończył program „Ciepło Cię widzieć". Była to odpowiedź miasta na kryzys energetyczny i związane z nim obawy społeczne. Teraz przekazuje innym samorządom rekomendacje, jakie wypracowano w trakcie realizacji projektu.
Inne
WWW_SL_2.png
Trwa ocena zgłoszeń do konkursu „Samorządowy Lider Zarzadzania 2022”
Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2022 - Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie” dotyczy inicjatyw i działań podejmowanych przez miasta, które mają poprawić komunikację z mieszkańcami oraz zwiększyć ich zaangażowanie w rozwój lokalny.

Partnerzy