Wizyta studyjna Pińczowa w Płońsku

Inne Opublikowano: 30.07.2021
DSC_0074.JPG
Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.

Przedstawiciele Pińczowa, na zaproszenie burmistrza Płońska, odbyli dziś wizytę studyjną na Mazowszu. Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa i przedstawiciele pińczowskich spółek komunalnych spotkali się z Andrzejem Pietrasikiem, burmistrzem Płońska i Henrykiem Zienkiewiczem, przewodniczącym Rady Miejskiej. Obejrzeli prezentację poświęconą najważniejszym inwestycjom realizowanym w Płońsku - „Budowie ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”, rewitalizacji rynku i budowie „Domu dobrej pamięci” - muzeum dwóch narodów, polskiego i żydowskiego.


Goście z Pińczowa zapoznali się również z funkcjonowaniem dwóch spółek miejskich - Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku i Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej poznali funkcjonowanie płońskiej sortowni, oczyszczalni ścieków, biogazowni, a także stacji uzdatniania wody. Odwiedzili też Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które w 2007 r. zostało nagrodzone tzw. Oskarem Środowiska - ENERGY GLOBE.
Nagroda trafiła do Płońska za kompleksową modernizację systemu ciepłowniczego miasta. Polegała ona na przebudowie ciepłowni węglowej na źródło ciepła bazujące na skojarzonej produkcji energii cieplnej i elektrycznej uzyskiwanej ze spalania zrębków drzewnych.

W drodze powrotnej, prowadzącej po zakątkach Sochaczewa - również miasta członkowskiego ZMP, oprowadził gości inicjator spotkania, Jerzy Żelichowski, doradca partnerstw Związku Miast Polskich i, jak widać, kreator nowych partnerstw.

Przypomnijmy, Płońsk prezentował swoje doświadczenia podczas seminariów Forum Rozwoju Lokalnego, z którymi można zapoznać się wchodząc na stronę: https://forumrozwojulokalnego.pl/dobre-praktyki/208
Tym razem, już nie online, a w ramach wizyty studyjnej, zdecydował się podzielić swoim doświadczeniem z Pińczowem. 

Takie oddolne inicjatywy lubimy i zachęcamy do kontynuowania tej dobrej praktyki naszych miast.

http://www.pgk.plonsk.pl/
https://www.pecplonsk.pl/

Pozostałe aktualności

Inne
Tarnów_-_składanie_kwiatów.jpg
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Inne
Włocławek-podsuma_Ciepło_cię_widzieć.jpg
Jak wspomagać społeczność lokalną w czasie kryzysu – rekomendacje Włocławka
W grudniu 2022 r. Włocławek zakończył program „Ciepło Cię widzieć". Była to odpowiedź miasta na kryzys energetyczny i związane z nim obawy społeczne. Teraz przekazuje innym samorządom rekomendacje,...
Inne
WWW_SL_2.png
Trwa ocena zgłoszeń do konkursu „Samorządowy Lider Zarzadzania 2022”
Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2022 - Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie” dotyczy inicjatyw i działań podejmowanych przez miasta, które mają poprawić komunikację z mieszkańcami o...
Inne
logo-zmp-2.jpg
Komunikat ZMP
Zarząd ZMP obradujący w Mielcu – na wniosek miast biorących udział w II etapie Programu MFiPR „Rozwój Lokalny” – ocenił sposób i prze­bieg procedury rozstrzygnięcia naboru i ogłoszenia jego wyników.
Inne
_MAN0508.jpg
Miasta i doradcy ZMP rozpoczynają wdrażanie Planów Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego
Znamy już zwycięskie miasta, które otrzymają wsparcie z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG. MFiPR poinformowało, że 29 miast otrzyma łącznie ponad 102 mln euro.
Inne
xx-frl-2.jpg
Forum Rozwoju Lokalnego – 20 seminariów online
Prawie 6 tysięcy osób uczestniczyło w dwudziestu dotychczasowych seminariach online Forum Rozwoju Lokalnego. Związek Miast Polskich organizuje te spotkania ekspertów i praktyków od ponad roku.

Partnerzy