Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego – dzisiaj seminarium ON-LINE

Rozwój gospodarczy Opublikowano: 21.04.2020
Display 2 seminarium do zajawki 2 news
Zapraszamy do śledzenia transmisji drugiego już seminarium poświęconego wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast. Mowa będzie o wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego.

23 i 24 kwietnia Związek Miast Polskich organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. 

Wszystkie osoby zainteresowane jego tematyką zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Związku Miast Polskich, pierwszego dnia seminarium - dziś o godz. 10.00 (link do transmisji – TUTAJ). Także na profilu ZMP na Facebooku zostało utworzone wydarzenie „Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminaria i warsztaty”. Wydarzenie znajduje się tutaj: https://bit.ly/FRL_OtwarteSeminaria

Pierwszego dnia w oparciu o zgromadzone dane zaprezentujemy procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskażemy na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska będą omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawimy również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

Drugiego dnia – dla zarejestrowanych uczestników - odbędą się sesje warsztatowe. Będą oni mieli okazję zweryfikować zachodzące procesy gospodarcze oraz ich skutki dla rozwoju w odniesieniu do swoich miast, odnosząc się do wielkości i struktury dochodów z różnych źródeł aktywności, wielkości generowanych podatków oraz kształtowania rynku pracy. Zidentyfikujemy działania realizowane w miastach oraz omówimy propozycje działań ukierunkowujących na wzmocnienie endogennego zasobu jakim jest aktywność ekonomiczna mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Dzięki udziałowi w seminariach miasta mogą

 • lepiej identyfikować i aktywizować zasoby i czynniki rozwoju lokalnego,
 • wzmacniać umiejętności kierowania polityką swojego rozwoju,
 • wymieniać się wiedzą z innymi miastami stojącymi przed podobnymi wyzwaniami,
 • zapoznać się z przykładami działań innych samorządów.

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją FRL, cyklu seminariów, wynikami ankiet, nagraniem oraz innymi materiałami z pierwszego spotkania - http://www.miasta.pl/aktualnosci/wyzwania-demograficzne-dla-malych-i-srednich-miast-zapis-wideo-i-prezentacje.

  Załączniki:
  Program
  Grafika promująca wydarzenie na Facebook'u

  Pozostałe aktualności

  Lokalne środowisko przyrodnicze
  Thumb 1 3 foto dzierzoniow pl
  Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach - relacja i zapis wideo seminarium
  Ze studia w Dzierżoniowie transmitowane było ostatnie już seminarium online z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego. Mówiliśmy o Światowych Celach Zrównoważ...
  Mieszkalnictwo
  Thumb 1 3 foto fb r sze emej
  Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – relacja i zapis wideo seminarium FRL
  ZASOBY MIAST były tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Było to czwarte już spotkanie organizowane przez Związek Miast Polskich w ramach przygotowań do Światowego Forum Miejskiego (WUF11), kt...
  Lokalne środowisko przyrodnicze
  Thumb 1 3 www  dzierzoni w
  Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – zapraszamy na transmisję seminarium
  Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – ostatniego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
  Mieszkalnictwo
  Thumb 1 3 grafika www wa brzych
  Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – zapraszamy na transmisję seminarium
  Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
  Mieszkalnictwo
  Thumb 1 3 grafika www wa brzych
  Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
  ZASOBY MIAST będą tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego organizowanego przez ZMP przed Światowym Forum Miejskim w Katowicach. Dziś ostatni dzień rejestracji na to spotkanie.
  Lokalne środowisko przyrodnicze
  Thumb 1 3 www  dzierzoni w
  Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – dziś OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
  O wdrażaniu światowych celów zrównoważonego rozwoju na poziomie lokalnym będziemy rozmawiać podczas kolejnego seminarium FRL, na które Związek zaprasza miasta w ramach przygotowań do Światowego For...

  Partnerzy