Wewnętrzne potencjały rozwoju gospodarczego – dzisiaj seminarium ON-LINE

Rozwój gospodarczy Opublikowano: 21.04.2020
2_seminarium-do_zajawki-2_news.jpg
Zapraszamy do śledzenia transmisji drugiego już seminarium poświęconego wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast. Mowa będzie o wykorzystaniu własnych zasobów dla rozwoju gospodarczego.

23 i 24 kwietnia Związek Miast Polskich organizuje kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. 

Wszystkie osoby zainteresowane jego tematyką zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Związku Miast Polskich, pierwszego dnia seminarium - dziś o godz. 10.00 (link do transmisji – TUTAJ). Także na profilu ZMP na Facebooku zostało utworzone wydarzenie „Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminaria i warsztaty”. Wydarzenie znajduje się tutaj: https://bit.ly/FRL_OtwarteSeminaria

Pierwszego dnia w oparciu o zgromadzone dane zaprezentujemy procesy gospodarcze zachodzące w miastach oraz wskażemy na ich konsekwencje dla rozwoju. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z dotąd niedostępnymi i niepublikowanymi danymi dotyczącymi aktywności społeczno-ekonomicznej w oparciu o zasoby systemu Poltax ministerstwa finansów oraz zasoby ZUS dotyczące rynku pracy. Procesy i zjawiska będą omawiane w oparciu o narzędzie do analiz monitor.miasta.pl. Przedstawimy również praktyczne przykłady uruchamiania wewnętrznych potencjałów rozwoju gospodarczego realizowanych w małych i średnich miastach w Polsce.

Drugiego dnia – dla zarejestrowanych uczestników - odbędą się sesje warsztatowe. Będą oni mieli okazję zweryfikować zachodzące procesy gospodarcze oraz ich skutki dla rozwoju w odniesieniu do swoich miast, odnosząc się do wielkości i struktury dochodów z różnych źródeł aktywności, wielkości generowanych podatków oraz kształtowania rynku pracy. Zidentyfikujemy działania realizowane w miastach oraz omówimy propozycje działań ukierunkowujących na wzmocnienie endogennego zasobu jakim jest aktywność ekonomiczna mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Już dziś Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminaria on-line, które odbędą się w poniższych terminach:

Dzięki udziałowi w seminariach miasta mogą

 • lepiej identyfikować i aktywizować zasoby i czynniki rozwoju lokalnego,
 • wzmacniać umiejętności kierowania polityką swojego rozwoju,
 • wymieniać się wiedzą z innymi miastami stojącymi przed podobnymi wyzwaniami,
 • zapoznać się z przykładami działań innych samorządów.

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją FRL, cyklu seminariów, wynikami ankiet, nagraniem oraz innymi materiałami z pierwszego spotkania - http://www.miasta.pl/aktualnosci/wyzwania-demograficzne-dla-malych-i-srednich-miast-zapis-wideo-i-prezentacje.

  Załączniki:
  Program
  Grafika promująca wydarzenie na Facebook'u

  Pozostałe aktualności

  Rozwój gospodarczy
  grafa-frl-36-3.jpg
  Jak wspierać miasta w ich rozwoju - seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
  O roli małych i średnich miast w rozwoju kraju rozmawiać będziemy podczas kolejnego seminarium odbywającego się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. ZMP zaprasza przedstawicieli miast 27 września br. na spotkanie w formule online.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem21-www.jpg
  Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - relacja i zapis wideo seminarium FRL
  Jakość życia w miastach zależy od tego, jak rozwija się lokalna przedsiębiorczość. I właśnie temu tematowi poświęcone było XXI seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego zorganizowane 8 lipca br.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem21-www.jpg
  Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - zapraszamy na transmisję seminarium FRL
  8 lipca zapraszamy na transmisję kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Tym razem tematem spotkania będzie lokalna gospodarka – jej stan oraz wpływ na rozwój miast.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem21-www.jpg
  Przedsiębiorczość i lokalna gospodarka - zapraszamy na XXI seminarium FRL
  Lokalna gospodarka – jej stan oraz wpływ na rozwój miast – to temat kolejnego seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego, a na które Związek Miast Polskich zaprasza 8 lipca br.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem13-grafika_1.jpg
  Rola przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju miast – prezentacje i relacja wideo
  O znaczeniu firm rodzinnych dla rozwoju miast oraz o ich wpływie na kapitał społeczny i tożsamość wspólnot lokalnych rozmawiali uczestnicy seminarium na temat wewnętrznych potencjałów rozwoju miast.
  Rozwój gospodarczy
  FRL-sem13-1.jpg
  Rola przedsiębiorczości rodzinnej w rozwoju miast - zapraszamy na kolejne seminarium
  O znaczeniu firm rodzinnych dla rozwoju miast oraz o ich wpływie na kapitał społeczny i tożsamość wspólnot lokalnych będzie mowa na kolejnym seminarium Forum Rozwoju Miast. Zapraszamy 3 grudnia.

  Partnerzy