Jak wspierać miasta w ich rozwoju - seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Opublikowano: 12.09.2023
grafa-frl-36-3.jpg
O roli małych i średnich miast w rozwoju kraju rozmawiać będziemy podczas kolejnego seminarium odbywającego się w ramach Forum Rozwoju Lokalnego. ZMP zaprasza przedstawicieli miast 27 września br. na spotkanie w formule online.

Gospodarzem spotkania i realizatorem części prezentowanych rozwiązań będzie miasto Karlino.

Podczas spotkania pokażemy praktyczne rozwiązania i dyskutować będziemy o tym, jak wspierać stabilne procesy rozwoju małych i średnich miast. Wspólnie zastanowimy się, jakie instrumenty wsparcia zewnętrznego i jakie metody wykorzystania potencjałów lokalnych mogą sprawić, że małe i średnie miasta będą centrami rozwoju swoich obszarów funkcjonalnych i stabilnymi ogniwami struktury osiedleńczej regionu.

Pozyskiwanie i stała współpraca z inwestorami, aktywna polityka imigracyjna, ofensywna polityka mieszkaniowa - to pola wielu inicjatyw podejmowanych w mieście. Będziemy mówić o sposobach i efektach pozyskania dużego inwestora, o rozwoju gospodarczym opartym na potencjale rolnictwa i obszarach wiejskich, a także o aktywnej polityce mieszkaniowej i budowie mieszkań komunalnych.

Program seminarium znajduje się poniżej w załączeniu

Prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-36/register w terminie do 25 września br. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji.

Przypomnijmy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl .

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Partnerzy