Trwa ocena zgłoszeń do konkursu „Samorządowy Lider Zarzadzania 2022”

Inne Opublikowano: 10.01.2023
WWW_SL_2.png
Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2022 - Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie” dotyczy inicjatyw i działań podejmowanych przez miasta, które mają poprawić komunikację z mieszkańcami oraz zwiększyć ich zaangażowanie w rozwój lokalny.

Do konkursu ogłoszonego pod koniec ubiegłego roku 31 miast nadesłało 39 propozycji rozwiązań dotyczących „otwartego rządzenia”. 8 miast przesłało 2 zgłoszenia. Konferencja podsumowująca odbędzie się 23-24 lutego br. w Tarnowie.

To już kolejna edycja konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania”. Od 2007 roku w tym konkursie nagradzamy i wyróżniamy samorządy miejskie, które nie tylko odważnie i konsekwentnie kreują nowe rozwiązania dla swoich mieszkańców, ale też chcą się podzielić swoim doświadczeniem z innymi.

Tym razem konkurs jest organizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków Mechanizmów Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Liderem projektu jest Związek Miast Polskich, a partnerami są: Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych KS, Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz OECD. Operatorem Programu jest natomiast Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zgłoszenia będą oceniane w trzech kategoriach: miasta i gminy miejsko-wiejskie (18 zgłoszeń), miasta na prawach powiatu (8 zgłoszeń) oraz miasta na prawach powiatu, będące siedzibami województw (13 zgłoszeń). Ocena nadesłanych zgłoszeń i wybór finalistów oraz laureatów składa się z trzech etapów: ocena formalna - weryfikacja kompletności wniosku i jego zgodności z tematyką konkursu (wszystkie zgłoszenia zostały zakwalifikowane do dalszych etapów), ocena merytoryczna – ocena zgłoszeń według kryteriów merytorycznych (innowacyjność, adekwatność, skuteczność, replikowalność i trwałość) oraz wybór finalistów i laureatów.

Nagrodą w konkursie będzie dyplom i tytuł „Samorządowy Lider Zarządzania 2022”, a przedstawiciele zwycięskich samorządów wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Norwegii. Laureatów konkursu poznamy już wkrótce podczas konferencji w Tarnowie 23-24 lutego br., na którą zapraszamy.

Więcej informacji o konkursie - https://www.miasta.pl/aktualnosci/samorzadowy-lider-zarzadzania-2022-komunikacja-partycypacja-wspolzarzadzanie

Pozostałe aktualności

Inne
Tarnów_-_składanie_kwiatów.jpg
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Inne
Włocławek-podsuma_Ciepło_cię_widzieć.jpg
Jak wspomagać społeczność lokalną w czasie kryzysu – rekomendacje Włocławka
W grudniu 2022 r. Włocławek zakończył program „Ciepło Cię widzieć". Była to odpowiedź miasta na kryzys energetyczny i związane z nim obawy społeczne. Teraz przekazuje innym samorządom rekomendacje,...
Inne
DSC_0074.JPG
Wizyta studyjna Pińczowa w Płońsku
Pińczów i Płońsk dowodzą siły partnerstwa i współpracy, pokazując, że doświadczenia nie można kupić, ale w Związku Miast Polskich można je wymieniać.
Inne
logo-zmp-2.jpg
Komunikat ZMP
Zarząd ZMP obradujący w Mielcu – na wniosek miast biorących udział w II etapie Programu MFiPR „Rozwój Lokalny” – ocenił sposób i prze­bieg procedury rozstrzygnięcia naboru i ogłoszenia jego wyników.
Inne
_MAN0508.jpg
Miasta i doradcy ZMP rozpoczynają wdrażanie Planów Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego
Znamy już zwycięskie miasta, które otrzymają wsparcie z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG. MFiPR poinformowało, że 29 miast otrzyma łącznie ponad 102 mln euro.
Inne
xx-frl-2.jpg
Forum Rozwoju Lokalnego – 20 seminariów online
Prawie 6 tysięcy osób uczestniczyło w dwudziestu dotychczasowych seminariach online Forum Rozwoju Lokalnego. Związek Miast Polskich organizuje te spotkania ekspertów i praktyków od ponad roku.

Partnerzy