Rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach – zapraszamy na konferencję i seminarium FRL

Rewitalizacja Opublikowano: 02.09.2022
Zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, tym razem w formule stacjonarnej. Seminarium będzie towarzyszyć konferencji organizowanej przez miasto Pleszew pt. „Poza metropolią: rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach.”

Konferencja odbędzie się w Pleszewie na zrewitalizowanym obszarze pokolejowym, w pierwszym w Polsce mieście 15-minutowym, które od kilku lat wdraża ideę miasta kompaktowego.

Problematyka małych i średnich miast jest coraz częściej przedmiotem zainteresowania środowisk naukowych, eksperckich oraz publicystycznych. Stąd w zamyśle organizatorów konferencja „Poza metropolią” ma być głosem w dyskusji, wymianą doświadczeń oraz ma wzbogacić wiedzę o procesach zachodzących na obszarach peryferyjnych. Dlatego nie jest przypadkiem samo miejsce konferencji (małe miasto), jak i dobór prelegentów i panelistów.

O odrodzeniu postprzemysłowych miast peryferyjnych będzie mówił prof. dr hab. Paweł Starosta z Uniwersytetu Łódzkiego. Czy peryferia mogą zapewnić dobrą jakość życia – to temat pierwszej debaty podczas konferencji, która będzie stanowiła jednocześnie pierwszą część Forum Rozwoju Lokalnego. W jego drugiej części eksperci strategiczni Związku Miast Polskich mówić będą o wskaźnikach jakości życia w Monitorze Rozwoju Lokalnego.

Podczas konferencji odbędzie się także debata poświęcona doświadczeniom rewitalizacji małych miast oraz zaprezentowane zostaną reportaże z małych miast.

Konferencja odbędzie się 20 września br. w godz. 10:00-16:30 w Zajezdni Kultury w Pleszewie, przy ul. Kolejowej 3.

Prosimy o rejestrację swojego udziału w konferencji poprzez formularz internetowy https://pleszew.pl/formularz-zgloszeniowy/ w terminie do 13 września br.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.

Konferencja tłumaczona będzie na język migowy.

Agenda konferencji

Będzie ona oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 11. sesji Światowego Forum Miejskiego oraz częścią Forum Rozwoju Lokalnego.


Przypominamy, że cykl seminariów Forum Rozwoju Lokalnego jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Pozostałe aktualności

Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali fi...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy na seminarium FRL
24 lutego zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Będzie ono częścią dwudniowej k...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego – REJESTRACJA DO 10 LUTEGO
Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 2...

Partnerzy