Rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach – zapraszamy na konferencję i seminarium FRL

Rewitalizacja Opublikowano: 02.09.2022
Zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, tym razem w formule stacjonarnej. Seminarium będzie towarzyszyć konferencji organizowanej przez miasto Pleszew pt. „Poza metropolią: rewitalizacja i jakość życia w małych i średnich miastach.”

Konferencja odbędzie się w Pleszewie na zrewitalizowanym obszarze pokolejowym, w pierwszym w Polsce mieście 15-minutowym, które od kilku lat wdraża ideę miasta kompaktowego.

Problematyka małych i średnich miast jest coraz częściej przedmiotem zainteresowania środowisk naukowych, eksperckich oraz publicystycznych. Stąd w zamyśle organizatorów konferencja „Poza metropolią” ma być głosem w dyskusji, wymianą doświadczeń oraz ma wzbogacić wiedzę o procesach zachodzących na obszarach peryferyjnych. Dlatego nie jest przypadkiem samo miejsce konferencji (małe miasto), jak i dobór prelegentów i panelistów.

O odrodzeniu postprzemysłowych miast peryferyjnych będzie mówił prof. dr hab. Paweł Starosta z Uniwersytetu Łódzkiego. Czy peryferia mogą zapewnić dobrą jakość życia – to temat pierwszej debaty podczas konferencji, która będzie stanowiła jednocześnie pierwszą część Forum Rozwoju Lokalnego. W jego drugiej części eksperci strategiczni Związku Miast Polskich mówić będą o wskaźnikach jakości życia w Monitorze Rozwoju Lokalnego.

Podczas konferencji odbędzie się także debata poświęcona doświadczeniom rewitalizacji małych miast oraz zaprezentowane zostaną reportaże z małych miast.

Konferencja odbędzie się 20 września br. w godz. 10:00-16:30 w Zajezdni Kultury w Pleszewie, przy ul. Kolejowej 3.

Prosimy o rejestrację swojego udziału w konferencji poprzez formularz internetowy https://pleszew.pl/formularz-zgloszeniowy/ w terminie do 13 września br.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz zapewni sprawną obsługę spotkania.

Konferencja tłumaczona będzie na język migowy.

Agenda konferencji

Będzie ona oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 11. sesji Światowego Forum Miejskiego oraz częścią Forum Rozwoju Lokalnego.


Przypominamy, że cykl seminariów Forum Rozwoju Lokalnego jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Pozostałe aktualności

Rewitalizacja
Poza metropolią – o jakości życia w małych i średnich miastach
Rewitalizacja, jakość życia, perspektywy na przyszłość. W Pleszewie podczas konferencji „Poza metropolią” dyskutowano na temat życia w małych i średnich miastach. Konferencja zgromadziła przedstawi...
Lokalne środowisko przyrodnicze
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach - relacja i zapis wideo seminarium
Ze studia w Dzierżoniowie transmitowane było ostatnie już seminarium online z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego. Mówiliśmy o Światowych Celach Zrównoważ...
Mieszkalnictwo
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – relacja i zapis wideo seminarium FRL
ZASOBY MIAST były tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Było to czwarte już spotkanie organizowane przez Związek Miast Polskich w ramach przygotowań do Światowego Forum Miejskiego (WUF11), kt...
Lokalne środowisko przyrodnicze
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – ostatniego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
ZASOBY MIAST będą tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego organizowanego przez ZMP przed Światowym Forum Miejskim w Katowicach. Dziś ostatni dzień rejestracji na to spotkanie.

Partnerzy