Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL

FRL_grafika_www.png
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.

Związek Miast Polskich organizuje w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL)  kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Współzarządzanie: dialog - włączenie społeczne – integracja międzykulturowa”, które odbędzie się 24 lutego br. w formule hybrydowej (rejestrację na udział stacjonarny prowadziliśmy do 10 lutego).

Dzisiejsze spotkanie jest częścią dwudniowej konferencji poświęconej partycypacji społecznej, która stanowi podsumowanie konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, w którym Związek Miast Polskich wyróżnia najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce. Relacja z wczorajszej gali wręczenia nagród laureatom – TUTAJ.

W roku 2022 tematem przewodnim konkursu była Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie.

Również tematyce dialogu i współzarządzania poświęcone będzie seminarium FRL. Jego uczestnicy poznają najlepsze praktyki partycypacji i „otwartego rządzenia” w Polsce, a także doświadczenia norweskie w tym zakresie, podyskutują o wyzwaniach, korzyściach, sukcesach i trudnościach w budowaniu kultury dialogu i włączania społecznego w samorządach.

Nieprzypadkowo gospodarzem tego wydarzenia jest Tarnów. W swoją historię ma wpisaną wielokulturowość, współistnienie Żydów i Romów, a dziś stał się domem dla Ukraińców. Jest miejscem spotkań ludzi, którzy dzięki różnorodności wymieniają poglądy, wiedzę i doświadczenia. Tarnów tworzy warunki do dialogu o dobrym życiu, do budowania dumy z tego, co w Tarnowie było i jest, oraz budzenia odpowiedzialności za przyszłość miasta.

Program seminarium FRL znajduje się w załączeniu. ZMP zaprasza na nie samorządowców, urzędników samorządowych oraz ich partnerów, zaangażowanym w proces partycypacji.

Seminaria będzie transmitowane na facebook’u ZMP: https://www.facebook.com/events/554994343253975

Wszystkie materiały video wraz z prezentacjami udostępniane zostaną na stronie http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl/.

Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Załączniki:
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
grafa-kp.png
Wzmacnianie potencjału małych i średnich miast - transmisja seminarium FRL
Na ile – dzięki Programowi „Rozwój lokalny” udało się rozwinąć potencjał instytucjonalny małych i średnich miast? Jak inne miasta mogę skorzystać z tych doświadczeń? Na te pytania odpowiemy podczas ostatniego już seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
grafa-frl-41-WWW-2-1920x1080.jpg
Czy małe i średnie miasta wzmocniły swój potencjał rozwojowy? Zapraszamy na seminarium FRL
Na ile – dzięki Programowi „Rozwój lokalny” udało się rozwinąć potencjał instytucjonalny małych i średnich miast? Co zmieniło się w zarządzaniu urzędami miast? Na te pytania odpowiemy podczas ostatniego już seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
tarnów_dzień2__11_.jpg
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączeniu społecznym i integracji międzykulturowej.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
christmas__21_.png
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali finałowej oraz seminarium Forum Rozwoju Lokalnego.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
FRL_grafika_www.png
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy na seminarium FRL
24 lutego zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Będzie ono częścią dwudniowej konferencji, która odbędzie się w Tarnowie.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Tarnów-zajawka_www.jpg
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego – REJESTRACJA DO 10 LUTEGO
Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 24 lutego 2023 roku w Tarnowie.

Partnerzy