Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne seminarium online z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Jego tematem będzie „Gospodarka odpadami – zagrożenie czy szansa dla rozwoju lokalnego”.
W trakcie seminarium będziemy mówić o zmianach prawa i polityki w zakresie gospodarki odpadami, o jej znaczeniu w Zielonym Ładzie i polityce miejskiej. Samorządy często stoją przed koniecznością szukania rozwiązań w obszarze gospodarowania odpadami komunalnymi. Podczas seminarium będzie można zapoznać się z przykładami rozwiązań w tej dziedzinie.
Przedstawiciel Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska opowie o kierunkach prac nad zmianami prawa i polityki w zakresie gospodarki odpadami. Mecenas Maciej Kiełbus, reprezentujący Związek Miast Polskich w resortowym zespole będzie mówił o Systemie Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Jak zawsze podczas seminarium FRL, przedstawiciele samorządów zaprezentują konkretne rozwiązania. Będzie mowa o modelowych rozwiązaniach w gospodarce odpadami, o polityce zarządzania odpadami i gospodarce o obiegu zamkniętym.
Seminarium odbędzie się 25 marca br.
Prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/seminarium-frl-17/register w terminie do 23 marca br.
Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji. Seminarium będzie transmitowane na facebook’u. Materiał video zostanie udostępniony po seminarium na stronach https://www.miasta.pl/ oraz http://www.forum-rozwoju-lokalnego.pl/.
Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.