Markowe miasto – zapraszamy na kolejne seminarium on-line

Marketing terytorialny Opublikowano: 23.07.2020
MarkoweMiasto_2.jpg
Jak tworzyć i wdrażać udane strategie marketingowe miast – 27 i 28 sierpnia zapraszamy na kolejne seminarium on-line poświęcone rozwojowi małych i średnich miast. Do dziś otwarta jest rejestracja.

Związek Miast Polskich organizuje w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) kolejne VII seminarium on-line z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Markowe miasto. Jak rozwijać i promować wewnętrzny potencjał miasta?”, które odbędzie się 27 i 28 sierpnia br. Projekt programu seminarium znajduje się w załączeniu. 

Cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 


Marketing miasta może być przydatnym podejściem do planowania rozwoju miasta – wiąże rozwój miasta ze stopniem zaspokojenia potrzeb jego „klientów”, zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców, przyjezdnych, organizacji pozarządowych i in. Marka miasta może być kierunkowskazem dla polityki rozwoju, pomagać w integrowaniu różnych polityk i programów realizowanych przez miasto. Realizując strategię marketingową miasto identyfikuje i rozwija tożsamość lokalną, odkrywając przy tym swoje endogenne potencjały z myślą o wzroście konkurencyjności gospodarki lokalnej oraz lepszej jakości życia mieszkańców. 

Podczas seminarium i warsztatów drugiego dnia zastanowimy się między innymi, w jaki sposób rozwiązania marketingowe mogą się przyczynić do rozwoju lokalnego oraz rozwoju instytucjonalnego, jak identyfikować i oceniać atrakcyjność marketingowych produktów miasta, jak tworzyć i wdrażać udane strategie marketingowe miast oraz jak mierzyć korzyści z rozwoju i sprzedaży produktów miasta.

Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w seminarium wyłącznie poprzez formularz internetowy https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.pl/7-seminarium-frl-marketing/register w terminie do 24 sierpnia br. Indywidualny link do udziału w seminarium otrzymacie Państwo mailowo na adres wskazany w formularzu w potwierdzeniu rejestracji. Prosimy nie udostępniać go innym osobom. Seminarium będzie transmitowane na facebook’u, a materiał video zostanie udostępniony na stronie ZMP, co umożliwi udział w charakterze obserwatora większej grupie uczestników. Przed właściwym seminarium, zostanie zorganizowana także techniczna sesja próbna w celu przetestowania dołączenia się Państwa do spotkania on-line. Więcej informacji otrzymają Państwo na maila. 

Jednocześnie już teraz zapraszamy na kolejne seminaria on-line dotyczące finansów lokalnych oraz partnerstwa i współpracy samorządowej, które odbędą się jeszcze we wrześniu. Więcej informacji o nadchodzących seminariach wkrótce.

Zachęcamy do zapoznania się z ogólną koncepcją FRL, wynikami ankiet, nagraniami oraz innymi materiałami z poprzednich spotkań – strona internetowa Forum Rozwoju Lokalnego - www.forum-rozwoju-lokalnego.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań uprzejmie prosimy o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Załączniki:
Zaproszenie
Program seminarium

Pozostałe aktualności

Marketing terytorialny
grafika-MarkoweMiasto_2.jpg
Marka miasta - prezentacje i zapis wideo seminarium
27 i 28 sierpnia Związek Miast Polskich zorganizował kolejne seminarium on-line poświęcone rozwojowi małych i średnich miast. Rozmawiano o strategiach marketingowych miast i marce miasta.
Marketing terytorialny
grafika-MarkoweMiasto_2.jpg
„Markowe miasto. Jak rozwijać i promować wewnętrzny potencjał miasta?” – dziś transmisja on-line
Jak tworzyć i wdrażać udane strategie marketingowe miast – to jeden z tematów kolejnego, siódmego już seminarium on-line poświęconego wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast.

Partnerzy