Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego – REJESTRACJA DO 10 LUTEGO

Do jutra, 10 lutego, trwa rejestracja na dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe spotkanie, poświęcone partycypacji społecznej, odbędzie się 23 i 24 lutego 2023 roku w Tarnowie.

Związek Miast Polskich od ponad 15 lat organizuje konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania”. To wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, w którym wyróżniamy najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce.

W roku 2022 tematem przewodnim konkursu była Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie. Jego celem było zidentyfikowanie, docenienie i wyróżnienie miast, które, zgodnie z ideą „otwartego rządzenia”, efektywnie komunikując się z interesariuszami i skutecznie angażując mieszkańców w życie wspólnoty lokalnej, wpływają na rozwój lokalny w kontekście poprawy usług publicznych i jakości życia w mieście.

WYDARZENIE:

23 lutego 2023 roku, w ramach uroczystej Gali podsumowującej konkurs i honorującej wszystkich uczestników edycji 2022, dowiemy się, jakie samorządy dołączą do grona „Samorządowych Liderów Zarządzania”. Chcemy, by to wydarzenie zapisało się w kalendarium 2023 roku jako wyjątkowe spotkanie samorządowców, poświęcone partycypacji i włączaniu. Dlatego w ciągu dwóch dni spędzonych w Tarnowie skorzystamy z wyjątkowej oferty wydarzeń, dzięki którym poznamy najlepsze praktyki partycypacji i „otwartego rządzenia” w Polsce, podyskutujemy o wyzwaniach, korzyściach, sukcesach i trudnościach w budowaniu kultury dialogu i włączania społecznego w samorządach.


MIEJSCE:

Tarnów nieprzypadkowo staje się gospodarzem tego wydarzenia. W swoją historię ma wpisaną wielokulturowość, współistnienie Żydów i Romów, a dziś stał się domem dla Ukraińców. Jest miejscem spotkań ludzi, którzy dzięki różnorodności wymieniają poglądy, wiedzę i doświadczenia. Tętni miejskim życiem w naturalny sposób skupiając tych, którzy odczuwają potrzebę uczestnictwa w kulturze i dyskusji o otaczającym świecie. Tarnów tworzy warunki do dialogu o dobrym życiu, do budowania dumy z tego, co w Tarnowie było i jest, oraz budzenia odpowiedzialności za przyszłość miasta.

Zapraszamy do Tarnowa, który w rankingu CNN znalazł się na liści piętnastu najładniejszych, mniejszych miast w Europie. Przywita Was urok, średniowiecznych uliczek, gotyckiej i renesansowej architektury, rynek starego miasta uważany za perłę polskiego renesansu i zachwyci wyjątkowa, jedna z pierwszych na świecie, stała wystawa tradycji romskich. Znajdziecie tu pamiątki kultury żydowskiej, XIV-wieczne ruiny zamku, zabytki sakralne z najwyższymi w Europie pomnikami nagrobnymi, parki i rezerwaty przyrody.

ORGANIZACJA:

Program dwudniowego spotkania w Tarnowie znajduje się w załączeniu. ZMP zaprasza samorządowców, urzędników samorządowych oraz ich partnerów, zaangażowanym w proces partycypacji.

Zapraszamy do REJESTRACJI https://forms.office.com/e/GR2bv4dCzV poprzez załączony formularz rejestracyjny. Rejestracja trwa do 10 lutego.

Szczegóły wydarzenia oraz warunki organizacyjne podane zostaną w korespondencji przekazanej na adresy mailowe podane w formularzu rejestracyjnym.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają nocleg uczestnikom (liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń) oraz wyżywienie podczas dwóch dni realizowanego wydarzenia.

Załączniki:
Tarnów - Zaproszenie dla miast członkowskich
Tarnów - Program Gala i Seminarium FRL

Pozostałe aktualności

Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Komunikacja–partycypacja–współzarządzanie. Relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Miasta, które są liderami w dziedzinie zarządzania i partycypacji mieszkańców– to główni bohaterowie Forum Rozwoju Lokalnego, które 24 lutego odbyło się w Tarnowie. Rozmawialiśmy o dialogu, włączen...
ZMP pamięta o Ukrainie w Tarnowie
W związku z rocznicą agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego, podczas gali konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” 23 lutego i na Forum Rozwoju Lokalnego w Tarnowie odegrano uroczyście hymn Ukrainy, a ...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy dziś na transmisję seminarium FRL
Dzisiejsze seminarium Forum Rozwoju Lokalnego tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Zapraszamy od godz. 10.00 na transmisję z Tarnowa.
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Gala konkursu SLZ oraz Forum Rozwoju Lokalnego
23 i 24 lutego 2023 roku Związek Miast Polskich organizuje w Tarnowie wyjątkowe wydarzenie – dwudniową konferencję podsumowującą konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” złożoną z uroczystej Gali fi...
Kapitał społeczny i zasoby instytucjonalne
Porozmawiajmy o partycypacji społecznej – zapraszamy na seminarium FRL
24 lutego zapraszamy na kolejne seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które tym razem będzie poświęcone dialogowi, włączeniu społecznemu i integracji międzykulturowej. Będzie ono częścią dwudniowej k...
Transport i mobilność miejska
Zrównoważona mobilność miejska – relacja z seminarium Forum Rozwoju Lokalnego
Temat mobilności miejskiej dotyczy wszystkich, którzy zajmują się miastami i w nich mieszkają. Wyzwaniem jest dziś organizowanie owej mobilności w sposób zrównoważony. O tym rozmawiano podczas osta...

Partnerzy