Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – spotkanie konsultacyjne dla miast

Kształtowanie przestrzeni Opublikowano: 04.01.2022
Display zaproszenie pizp grafika
ZMP zaprasza przedstawicieli miast do nadsyłania uwag oraz do dyskusji na temat propozycji zawartych w projekcie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii skierowało w dniu 31 grudnia ub.r. do pre-konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który ma zastąpić wcześniej zapowiadaną nową regulację w tym zakresie (w załączeniu pismo MRiT wraz z linkami do dokumentów; dostępne również na naszej stronie internetowej tutaj).

Zarząd ustosunkuje się do projektu na swoim posiedze­niu w dniu 21 stycznia br. we Włocławku. Pragniemy, by opinia Zarządu jak najlepiej wyrażała stanowiska naszych miast. Dlatego prosimy, byście Państwo, kierując swoje uwagi i propozycje do Ministerstwa, zechcieli wysłać je nam do wiadomości, najpóźniej do dnia 19 bm. włącznie (termin wskazany przez resort – 17 stycznia).

Wykorzystując wypracowaną w ostatnich dwóch latach formułę Forum Rozwoju Lokalnego – chcąc umożliwić przedstawicielom miast również wymianę opinii i dyskusję – ZMP zaprasza na specjalną edycję Forum, poświęconą projektowi ustawy.

Spotkanie online odbędzie się w piątek, 14 stycznia br. w godz. od 13:00 do 15:00. 
Uprzejmie prosimy o rejestrację swojego udziału w spotkaniu poprzez formularz internetowy: https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/spotkanie-frl-pizp/register

Podczas spotkania dyrektor Michał Gil z MRiT zaprezentuje ogólne założenia projektu nowelizacji, po czym prowadzący spotkanie ze studia w Poznaniu Robert Szymala i Andrzej Porawski przypomną główne postulaty ZMP w tej sprawie (do pobrania tutaj). Natomiast Katarzyna Spadło z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów odniesie się do proponowanych zmian w ustawie o rewitalizacji.

Zapraszamy przedstawicieli miast do wypowiedzi na temat projektu nowelizacji podczas tego spotkania online. Prosimy jedynie o zgłoszenie nam zamiaru wzięcia udziału w dyskusji poprzez kliknięcie tego linku i wypełnienie krótkiego formularza online. Biorąc pod uwagę wyznaczony czas trwania naszego spotkania i spodziewaną liczbę innych osób chętnych do zabrania głosu, prosimy o ograniczenie czasu wystąpienia do maksimum 5 minut.

Projekt nowelizacji ustawy wraz z uzasadnieniem i OSR oraz formularzem zgłaszania uwag jest również dostępny na stronie internetowej MRiT tutaj.

Załączniki:
Zaproszenie na spotkanie
Pismo MRiT

Pozostałe aktualności

Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 foto dzierzoniow pl
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach - relacja i zapis wideo seminarium
Ze studia w Dzierżoniowie transmitowane było ostatnie już seminarium online z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego. Mówiliśmy o Światowych Celach Zrównoważ...
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 foto fb r sze emej
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – relacja i zapis wideo seminarium FRL
ZASOBY MIAST były tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego. Było to czwarte już spotkanie organizowane przez Związek Miast Polskich w ramach przygotowań do Światowego Forum Miejskiego (WUF11), kt...
Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 www    dzierzoni w
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – ostatniego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 grafika www wa brzych
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – zapraszamy na transmisję seminarium
Dziś o godz. 10 zapraszamy do oglądania transmisji seminarium online w ramach Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego z cyklu przygotowujących polskie miasta do 11. sesji Światowego Forum Miejskiego.
Mieszkalnictwo
Thumb 1 3 grafika www wa brzych
Mieszkalnictwo i dziedzictwo poprzemysłowe – OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
ZASOBY MIAST będą tematem seminarium Forum Rozwoju Lokalnego – kolejnego organizowanego przez ZMP przed Światowym Forum Miejskim w Katowicach. Dziś ostatni dzień rejestracji na to spotkanie.
Lokalne środowisko przyrodnicze
Thumb 1 3 www    dzierzoni w
Jak realizować Światowe Cele Zrównoważonego Rozwoju w miastach – dziś OSTATNI DZIEŃ REJESTRACJI na seminarium FRL
O wdrażaniu światowych celów zrównoważonego rozwoju na poziomie lokalnym będziemy rozmawiać podczas kolejnego seminarium FRL, na które Związek zaprasza miasta w ramach przygotowań do Światowego For...

Partnerzy