To niepowtarzalna okazja do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje program oraz ciekawymi projektami LIFE realizowanymi w Polsce. Zgodnie z zapowiedzią tutaj, ruszyła rejestracja na Dni Informacyjne LIFE
Podczas dwudniowego wydarzenia zostanie przedstawiony zarówno zakres tematyczny naborów 2024 do Programu LIFE, jak i szereg projektów realizowanych przez polskich beneficjentów programu. To niepowtarzalna okazja do poszukiwania inspiracji i partnerów do projektu LIFE!
FORMULARZE REJESTRACYJNE:
Dzień 1 – Konferencja online (14 maja 2024 r.):
https://forms.office.com/e/1vg...
Dzień 2 – Konferencja stacjonarna w Warszawie (16 maja 2024 r.):
https://forms.office.com/e/zsW...
Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji, ponieważ liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona, a warunkiem udziału w wydarzeniu jest uprzednie zarejestrowanie się za pośrednictwem formularza. Na każdy dzień wydarzenia należy zarejestrować się oddzielnie.
Agenda:
Dzień 1 – konferencja online (14 maja 2024 r.) w godzinach 10.00-13.00
• Podsumowanie naborów 2023 do Programu LIFE
• Prezentacja zasad naborów 2024 do Programu LIFE
• Współfinansowanie Programu LIFE ze środków krajowych (NFOŚiGW)
Z udziałem przedstawicieli Europejskiej Agencji Wykonawcza ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA) wdrażającej Program LIFE z ramienia Komisji Europejskiej.
Dzień 2 – Konferencja stacjonarna w Warszawie (16 maja 2024 r.)
Organizator zaprasza już od godziny 9.00 do zwiedzania stoisk i rozmów, a na sesje plenarne od godziny 10.00. Przewidziane są dwie przerwy kawowe o 11.20 i 13.30 oraz obiad o godzinie 15.00.
W programie:
• Panel Dyskusyjny „Program LIFE 2024” z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Krzysztofa Bolesty, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Cezarego Tomczyka, Ministra Środowiska w latach 1991, 2007-2010 prof. dr hab. Macieja Nowickiego, Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w latach 2008-2012 dr Jana Rączki oraz Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Doroty Zawadzkiej-Stępniak.
• Prezentacje podprogramów LIFE i ciekawych projektów, dzielenie się wiedzą, wymiana doświadczeń – stoiska i prezentacje beneficjentów w podprogramach:
o Przyroda i różnorodność biologiczna
o Łagodzenie zmiany klimatu i przystosowanie się do niej
o Gospodarka o obiegu zamkniętym i jakość życia
o Przejście na czystą energię
• Stoiska konsultacyjne Krajowych Punktów Kontaktowych: LIFE, Horyzont Europa, Urbact.
Zachęcamy Państwa do rejestracji i udziału w obu wydarzeniach. Dlaczego?
Dzień 1 – Konferencja online (14 maja 2024 r.) to możliwość zapoznania się z uwarunkowaniami nowych naborów 2024 do Programu LIFE, przedstawionych przez przedstawiciela KE, poznania zasad współfinansowania projektów LIFE przez NFOŚiGW w 2024 r. oraz praktycznych porad dotyczących projektów LIFE przedstawionych przez monitora projektów LIFE z ramienia KE.
Dzień 2 – Konferencja stacjonarna w Warszawie (16 maja 2024 r.) to z kolei doskonała okazja do wymiany doświadczeń przez obecnych beneficjentów i przyszłych wnioskodawców projektów LIFE, dzielenia się wiedzą, poszukiwania inspiracji i partnerów do projektów LIFE. Będzie można zapoznać się z realizowanymi projektami, przedstawianymi przez beneficjentów Programu LIFE, zarówno na kilkudziesięciu stoiskach, jak i podczas prezentacji na sali plenarnej. To również szansa do wysłuchania na żywo debaty na temat 15 lat współfinansowania i wsparcia dla projektów LIFE w Polsce, z udziałem kierownictwa MKiŚ, MON i NFOŚiGW.
Miejsce: Arche Hotel Krakowska (al. Krakowska 237/U1, 02-180 Warszawa)
https://www.archehotelkrakowsk...
Zapewniamy serwis kawowy oraz lunch dla wszystkich uczestników.
Na miejsce spotkania można będzie dojechać komunikacją miejską: tramwajem (linia 7, 9, 15) - przystanek Hynka; autobusem (linia 141, 189, 401) – przystanek Hynka.
Czym jest Program LIFE?
Program LIFE jest jedynym programem zarządzanym na poziomie Komisji Europejskiej i w całości dedykowanym zagadnieniom ochrony środowiska, przyrody i klimatu oraz transformacji energetycznej. W ramach programu możliwe uzyskanie wsparcia na realizację m.in. projektów aktywnej ochrony przyrody na obszarach Natura 2000, testowania i przygotowania do szerokiego rozpowszechnienia rozwiązań mogących przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz przezwyciężania barier w przechodzeniu na czystą energię.
Wszystkich zainteresowanych Programem LIFE, zapraszamy do zapoznania się z broszurą informacyjną KPK LIFE w NFOŚiGW, którą można pobrać tutaj.
Warto również zapisać się do Newslettera LIFE (tutaj), aby być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami dotyczącymi Dnia Informacyjnego LIFE oraz Programu LIFE.
W przypadku dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu z Krajowym Punktem Kontaktowym LIFE: life@nfosigw.gov.pl tel. (22) 45-95-924