Rekrutacja na studia podyplomowe z organizacji pozamiejskiego PTZ

Opublikowano: 14.08.2024
studia_podyplomowe-organizacja-pozamiejskiego-194525047.jpg
Trwa obecnie rekrutacja na II edycję Studiów Podyplomowych „Organizacja pozamiejskiego publicznego transportu zbiorowego” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Studia Podyplomowe Organizacja Pozamiejskiego Publicznego Transportu Zbiorowego to pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla menedżerów i specjalistów w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenach miejsko-wiejskich i w regionach.

Studia zawierają kompleksowy zestaw wiedzy prawnej, technicznej i menedżerskiej koniecznej do organizacji transportu poza miastami, w formule służby publicznej.

  • Pierwsze w Polsce studia ukierunkowane na organizację publicznego transportu zbiorowego poza miastami, stworzone zwłaszcza z myślą o pracownikach samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych, związków powiatowo-gminnych i międzygminnych, a także operatorów.
  • Organizatorzy studiów stawiają na dogłębne rozumienie potrzeb transportowych mieszkańców obszarów pozamiejskich, a także wiedzę z zakresu marketingu, finansów i techniki – stąd na studiach wykładają nie tylko menedżerowie i prawnicy, ale również dziennikarze, inżynierowie i marketingowcy.
  • Odpowiedni nacisk jest położony na podstawy formalno-prawne funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego – w tym porozumienia między jednostkami samorządu terytorialnego, wybór formy prawnej organizatora, zakontraktowanie operatora, uchwalenie regulaminu przewozów i taryfy itp. Studenci uczą się również pisania wniosków do FRPA.
  • W programie zawarte są treści z zakresu negocjacji, finansów i zarządzania projektami, konieczne przy organizacji systemów publicznego transportu zbiorowego. Zajęcia te również prowadzą osoby z doświadczeniem w sektorze transportu lub samorządu, pochodzące z różnych regionów Polski.
  • Program studiów obejmuje kwestie transportu autobusowego oraz kolejowego – w tym kwestie związane z alternatywnymi źródłami napędów, wyborem i kontraktowaniem nośników energii oraz ustawą o elektromobilności.
  • Studia organizowane są w formule hybrydowej – wszystkie zajęcia są w budynkach SGH i można w nich uczestniczyć na miejscu. Odbywają się one w soboty i niedziele w godzinach 10:00–17.00, co drugi tydzień, co umożliwia dojazdy z innych miast. W większości zajęć można również uczestniczyć zdalnie (na niektórych zajęciach, w szczególności warsztatowych, obowiązkowa jest obecność na miejscu).
  • Na koniec studiów każdy uczestnik przygotowuje i broni pracę w formie prezentacji, dotyczącą wybranej przez siebie praktyk w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego poza miastami, w Polsce lub zagranicą. Pracę można przygotowywać samodzielnie lub w parze. Należy również zaliczyć przekrojowe egzaminy z całości wiedzy (otwarte pytania o charakterze praktycznym) i wykazać się obecnością na co najmniej 70% zajęć.

Zajęcia na drugiej edycji studiów zaczynają się 21 września.

Szczegóły: https://www.sgh.waw.pl/studia-podyplomowe-i-mba/podyplomowe-studia-organizacja-pozamiejskiego-publicznego-transportu-zbiorowego

Partnerzy