O lokalnym wymiarze samowystarczalności energetycznej jako odpowiedzi na wyzwania transformacji

Opublikowano: 23.08.2023
Screenshot_2023-08-22_at_15.15.01.png
Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania zaprasza do udziału w seminarium online, pn. Lokalny wymiar samowystarczalności energetycznej jako odpowiedź na wyzwania transformacji - 28 sierpnia o godz. 10.00.

Przejście na czystą energię jest kluczowym aspektem inicjatyw dotyczących inteligentnych miast, mającym na celu stworzenie przyjaznych dla klimatu i zrównoważonych obszarów miejskich.

W jaki sposób samorząd może zapewnić wspieranie lokalnej produkcji energii odnawialnej i zwiększanie efektywności energetycznej oraz stymulowanie inwestycji publicznych i prywatnych, przy jednoczesnym zapewnieniu zrównoważonego rozwoju pod względem społecznym, gospodarczym i środowiskowym? Czy polskie samorządy są gotowe na wprowadzanie takich rozwiązań, które na świecie już istnieją? Jaką rolę może w transformacji odegrać wodór ?

Na te i inne pytania organizatorzy postarają się odpowiedzieć w trakcie seminarium pn. Lokalny wymiar samowystarczalności energetycznej jako odpowiedź na wyzwania transformacji, które tanowi zapowiedź studiów podyplomowych pn. Polityka klimatyczna i zarządzanie ochroną środowiska w wymiarze lokalnym, uruchamianych przez Uniwersytet Warszawski oraz dzięki temu lepsze dopasowanie programu studiów do potrzeb jednostek samorządowych.

Spotkanie będzie miało formę hybrydową: paneliści spotykają się stacjonarnie, a zaproszeni goście mają możliwość wyboru - pojawić się na Wydziale Zarządzania bądź uczestniczyć w spotkaniu on-line. Uczestnicy proszeni są o zaznaczenie stosownej opcji w rejestracji pod linkiem: Rejestracja

Udział w spotkaniu zadeklarował m.in. Pan Artur Michalski, Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pan dr Arkadiusz Sekściński, Prezes PGE Baltica, Pan dr hab. Jakub Kupecki, prof. IEn, Dyrektor Instytutu Energetyki, Pan Andrzej Kaźmierski – Dyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Pan Artur Woźniakowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Energetycznej Zielona Gmina, Pan Michał Niewiadomski, założyciel Klubu Energetycznego.

W spotkaniu wezmą również udział przedstawiciele samorządów oraz wykładowców, którzy będą prowadzić zajęcia na uruchamianych od października studiach.

Załączniki:
Agenda

Partnerzy