Podczas poniedziałkowej sesji podkreślano, że w latach 2002-2019, gdy prezydent Wadim Tyszkiewicz sprawował swój urząd, nastąpił dynamiczny rozwój miasta, co pozwoliło wyprowadzić je z ekonomicznej zapaści spowodowanej tzw. transformacją lat 90’. Upamiętnienie siedemnastoletniego okresu sprawowania urzędu pozwoli również na utrwalenie i rozszerzenie wiedzy o wybitnym samorządowcu, mieszkańcu Nowej Soli, który odegrał znamienną rolę w procesie budowania lokalnej tożsamości i odnowieniu wizerunku miasta.
- Obejmując urząd Prezydenta Miasta Wadim Tyszkiewicz miał za sobą doświadczenia właściciela znanej, wprowadzającej innowacyjne rozwiązania firmy komputerowej. Zawodowe i osobiste zainteresowania przełożyły się szybko na charakter pracy w Urzędzie Miejskim i sposób zarządzania miastem – które jak zapowiedział - postanowił prowadzić jak firmę, analizując zyski i straty, planując krótkoterminowe i długofalowe inwestycje. Tą wizją przekonał do siebie nowosolan – powiedział dyrektor muzeum miejskiego Tomasz Andrzejewski.
Przypomnijmy, że w 2019 roku prezydent Nowej Soli został wybrany na Senatora i tym samym ustąpił z funkcji szefa miasta.
Uroczyste odsłonięcie nazwy ronda, odbędzie się w maju, w czasie obchodów 30-lecia istnienia samorządu.