Celem projektu Mocniejsze NGOsy dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych, realizowanego przez Fundację Civis Polonus, w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich, jest rozbudzenie aktywności obywatelskiej młodych ludzi poprzez profesjonalne wsparcie organizacji pozarządowych działających w tym obszarze oraz zachęcanie jednostek samorządu terytorialnego do współpracy z tymi organizacjami.
Projekt, który będzie realizowany do końca 2022 roku, adresowany jest do organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego liczących do 100 000 mieszkańców, z terenu 5 województw: podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego.
W ramach projektu planowane jest przygotowanie poradnika dla organizacji pozarządowych na temat sprawdzonych formatów działań, które wzmacniają i uruchamiają aktywność obywatelską wśród młodzieży, a które NGO-sy mogą wdrażać we współpracy z samorządami terytorialnymi. Organizowane będą seminaria szkoleniowe dla organizacji pozarządowych i samorządów, w każdym z 5 województw, o tworzeniu partnerstw pomiędzy nimi – o korzyściach, płaszczyznach współdziałania oraz formach i zasadach takiego partnerstwa. Przeszkolonych zostanie 8 par organizacji pozarządowych i samorządów, które chcą zbudować modelowe partnerstwa.
Konferencja „Partnerstwo organizacji społecznych i samorządów lokalnych na rzecz aktywności obywatelskich młodych ludzi”
10 czerwca 2021 roku na inaugurację projektu zorganizowana zostanie konferencja dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych z województw: podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego, do których adresowany jest cały projekt.
Fundacja Civis Polonus oraz Związek Miast Polskich zapraszają na bezpłatne spotkanie online poświęconą korzyściom z włączania młodych ludzi w działania lokalne oraz skutecznym sposobom, jak to robić.
Konferencja odbędzie się na platformie Zoom.
Nasi eksperci przedstawią konkretne, wymierne zyski dla społeczności lokalnej z włączania głosu, pomysłów i działań młodzieży do codziennego zarządzania gminami w takich dziedzinach funkcjonowania samorządu lokalnego jak m.in:
- finanse publiczne
- edukacja
- lokalna polityka klimatyczna
- demografia.
W drugiej części zaprezentujemy ideę i metodologię tworzenia strategicznych partnerstw między władzami lokalnymi a organizacjami społecznymi na rzecz aktywności i zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi.
Program konferencji - w załączeniu.
Link do rejestracji: https://konferencja-partnerstwa-ngo-jst.konfeo.com
Więcej informacji: